czwartek, 1 marca 2012

Dary Anioła - Cassandra Clare

Dary anioła seria sześciu książek  :
-Miasto Kości
-Miasto popiołów
-Miasto szkoła
-Miasto upadłych aniołów
-Miasto zagubionych dusz (maj 2012)
-Miasto rajskiego ognia (wrzesień 2013)
   Miasto Kości

Autor : Cassandra Clare
wydawnictwo : Mag
ilość stron : 512
Moja ocena : 8/10

Opis na okładce : 
Najpopularniejsza obok Zmierzchu seria o aniołach i wampirach. Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nefilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą martwe ciała zabitych Nocnych Łowców. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Nocnych Łowców, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również Darów Anioła, trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Cytaty dla zachęty  :

„Kocham cię. Będę cię kochał do dnia, w którym umrę. A jeśli po tym jest jakieś życie, to wtedy też będę cię kochał.” 
„-Nie zakochałeś się jeszcze we właściwiej osobie? -Niestety, moją jedyną miłością pozostaję ja sam. -Przynajmniej nie martwisz się odrzuceniem, chłopcze. -Niekoniecznie. Od czasu do czasu się odtrącam, żeby było ciekawiej.” 
„Sarkazm to ostatnia deska ratunku, dla osób o upośledzonej wyobraźni.” 
„Kochać to niszczyć, a być kochanym, to zostać zniszczonym” 
„Gdybyś był w połowie tak zabawny za jakiego się uważasz, mój chłopcze, byłbyś dwa razy bardziej zabawny niż jesteś.” 
„-Przepraszam, ze Cię uderzyłam- bąknęła Clary Jace przestał nucić. -Ciesz się, że uderzyłaś mnie, a nie Aleca. On by Ci oddał.”  
„-Jasne. Ale od lat nie mamy Kielicha, a ponieważ wielu z nas ginie młodo, nasz szeregi się kurczą. - Czy wy nie... eee... - Clary szukała odpowiedniego słowa. - Nie rozmarzacie się? Jace parsknął śmiechem. (...) - Oczywiście, że się rozmnażamy - powiedział spokojnie. - To jedno z naszych ulubionych zajęć.” 


 

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam twórczość pani Clare :) Czekam z niecierpliwością na "City of Lost Souls" i "Clockwork Prince" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na obecną chwilę sobie odpuszcze, chyba po zmierzchu przynajmniej na razie nie ciągnie mnie do opowieści o wampirach. Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię jej styl pisania, chociaż książki Nicholasa Sparksa wydają mi się ciekawsze, no i oczywiście delikatniejsze . :D Wszystkie te o nadprzyrodzonych istotach stały się dość przewidywalne. Dlatego w tym momencie wole tego miłego pana :) Obserwujemy? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również bardzo lubię Sparksa :)

   Usuń
  2. Ja też uwielbiam Sparksa ;d

   Usuń
 4. Mam w planach, bo tylu pozytywnych recenzji nie sposób zignorować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam pierwsze trzy tomy, za czwarty mam zamiar się wkrótce zabrać;)

  OdpowiedzUsuń
 6. HEJ :*
  mam małą prośbę, ponieważ zmieniłam bloga, wiec jeśli masz ochotę to obserwuj teraz http://noeele.blogspot.com/ Ja się tym samym odwdzięczę z drugiego konta :* Z góry dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przeczytałam "Miasta upadłych aniołów", ale wcześniejsze tomy bardzo mi się podobały. Podobnie jak pochodzący z innej serii "Mechaniczny książę"

  OdpowiedzUsuń