sobota, 3 grudnia 2011

6. Oskar i Pani róża .


Wydawnictwo : Znak 

Autor : Eric Emmanuel Smith 
Cena : Ok . 18 zł 

Ilość Stron : 88
Ocena :7,5 / 10
Moja Ocena : 8/10

Nie ma opisu na książce , więc biorę opis z internetu , żeby nie było niedomówień :)


Książka opowiada o dziesięcioletnim Oskarze, który umiera na białaczkę. W uporaniu się z codziennością pomaga mu tajemnicza Pani Róża, która namawia go, by pisał listy do Boga. Chłopiec z powątpiewaniem pisze pierwszy list. Jego rodzice, więc i on, to osoby niewierzące. Ale z każdym kolejnym listem wiara chłopca jest coraz większa i pomaga mu uporać się z codziennością - rodzicami, chorobą, jego lekarzem i innymi, otaczającymi go ludźmi. Pani Róża zachęca chłopca do tego, by wierzył, że każdy dzień to dziesięć lat życia. Pomysł pomaga chłopcu docierać do tajemnic życia odkrywanych na konkretnych etapach życia. 

Książka niesie ze sobą bardzo mądre przesłanie - życie to tylko forma pożyczki i od nas zależy, jak ją wykorzystamy i czy na nią zasłużyliśmy. Książka wzrusza i umacnia w wierze oraz fakcie, że życie to coś, czego nie można zmarnować. Ukazuje, jak ważne jest, byśmy pamiętali, że każdy dzień mógłby być pierwszym i może być ostatnim. A to trudna sztuka.

Moje Kilka zdań  :Myślę że ksiązka jest cudowna , i naprawdę warta przeczytania , dosyć smutna , ale napisana bardzo dobrze , pozwala nam wszystko przemyśleć .. zobaczyć że nie zawsze jest łatwo , nawet w wieku 10 lat ..
KLIKNIJ TUTAJ ---> to jest e book , darmowy do ksiązki , wystarczy założyć konto i pobrać .

5 komentarzy:

 1. Wspaniała książka, którą warto przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam, wstyd się przyznać xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Przymierzam się, ale nigdzie nie mogę znaleźć tej książki ;-(
  Najwidoczniej muszę się bardziej postarać..

  OdpowiedzUsuń
 4. jedna z moich ulubionych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pisz trochę wiecej od siebie. Książkę czytałam . Mam do niej sentyment.

  OdpowiedzUsuń